Rezerwacja salki

Wirtualne biuro – korzyści dla Twojej firmy

Co to jest wirtualne biuro, kto może skorzystać z usług biur wirtualnych, i co najważniejsze – czy biuro wirtualne jest realnym biurem czy może jak sugeruje nazwa – miejscem wirtualnym?

Wirtualne biura, choć sama nazwa może budzić inne skojarzenia to jak najbardziej realne biura, mające siedzibę najczęściej w dużych miastach, w prestiżowych lokalizacjach, w samym centrum i w dzielnicach biznesowych, które są obsługiwane przez wyspecjalizowany personel.

Skąd wziął się pomysł na wirtualne biuro?

Idea stworzenia wirtualnego biura powiązana jest z ideą outsourcingu (więcej na ten temat piszemy w artykule: Wirtualne Biuro – sposób na oszczędność w firmie ), a sam pomysł jego stworzenia wpadł amerykański przedsiębiorca Ralph Gregory w 1994. Biznesmen z Kalifornii dostrzegł potencjał w stworzeniu inteligentnego biura, które może świadczyć usługi biurowo-sekretarskie dla kilku firm jednocześnie, obniżając tym samym koszty utrzymania pojedynczego biura w dobrej lokalizacji, ale bez utraty jakości świadczonych usług.

Okazuje się bowiem, że w dobrze koordynowanym biurze wirtualnym może być zarejestrowanych wiele firm i wszystkie więcej na tym zyskują niż tracą. Przedsiębiorstwa zyskują dobrą lokalizację dla swojej siedziby, profesjonalną obsługę sekretarską i w pełni wyposażone sale spotkań i sale konferencyjne, które są dla nich dostępne w wybranych godzinach i opłacane tylko za wykorzystany czas najmu.

Tak więc jedne firmy obniżają koszty utrzymania powierzchni biurowych, inne stawiają na profesjonalny outsourcing obsługi biurowej, korzystając z wielu dodatkowych usług administracyjnych świadczonych przez wirtualne biura.

To dzięki wirtualnym biurom również małe firmy i podmioty dopiero rozpoczynające działalność mogą zaistnieć w dużych miastach i w stolicach państw. A osoby prowadzące działalność w domu lub w terenie, freelancerzy czy mobilni specjaliści, nie muszą zaprzątać sobie głowy sprawami biurowymi i w pełni skupić się na rozwoju firmy i obsłudze klientów.

Wirtualne biuro – korzyści dla Twojej firmy:

A oto lista korzyści jakie możesz być pewny korzystając z usług Twojego Wirtualnego Biura.

 1. prestiżowy adres w dużym mieście
 2. obsługa firmowej poczty (odbiór, skanowanie na e-mail, przesyłanie korespondencji na inny adres)
 3. obsługa przez doświadczony personel biurowy
 4. obsługa sekretarska firmy
 5. odbiór telefonów i faksów lub przekazywanie połączeń na wskazany numer
 6. wynajem sal na spotkania biznesowe, szkolenia, rozmowy rekrutacyjne i inne
 7. wsparcie doradcze w różnych dziedzinach:
  • pomoc w kreowaniu wizerunku firmy (wizytówki, ulotki, strony www i inne materiały promocyjne)
  • profesjonalne doradztwo prawne, księgowe, informatyczne
  • rejestracja podmiotów gospodarczych w KRS, US, ZUS, GUS

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że rejestracja firmy w e-biurze jest dobrym pomysłem zwróć uwagę na kwestie finansowe. Otóż wynajęcie biura oraz zatrudnienie personelu w tej samej okolicy w jakiej działa Twoje Wirtualne Biuro to koszt (delikatnie licząc) ok kliku tysięcy złotych. Odwołując się do naszego cennika, pełną i profesjonalną obsługę biurową możesz mieć już od 39 zl netto miesięcznie.