Rezerwacja salki

Chcesz mieć atrakcyjny adres siedziby Twojej firmy? Lokalizacja w centrum Warszawy? -Możesz.

Siedziba firmy w centrum Warszawy? Oczywiście. Wyjdź naprzeciw oczekiwaniom Twoich klientów – wynajmij dogodny wirtualny adres dla Twojej firmy w Warszawie i bądź blisko swoich klientów.

Na naszym blogu można znaleźć już kilka praktycznych informacji związanych z działalnością wirtualnych biur. Pisaliśmy już o samej idei wirtualnego biura, o korzyściach jakie ta usługa przynosi firmom, do kogo jest ona kierowana, o tym na co należy zwrócić uwagę przy wyborze e-biura, a także jeszcze o kilku innych kluczowych zagadnieniach. Osobom zainteresowanym szczegółami polecamy następujące artykuły:

Chcielibyśmy poruszyć jeszcze jedną istotną kwestię, mianowicie kwestię lokalizacji wirtualnego biura.

O lokalizacji dla biznesu w skrócie i ogólnie

Lokalizacja – dlaczego jest to ważne?

Nie umniejszamy mniejszym miejscowościom ale faktem jest, że dla dobra rozwoju biznesu warto usytuować działalność w miejscu w którym będzie ona miała możliwie swobodny kontakt z innymi firmami lub potencjalnym klientem indywidualnym. W takich miejscach (chociaż bywa tłoczno i gwarno ) łatwiej wyrobić kontakty, pozyskać klienta, pracownika lub technologię, obserwować konkurencję i dostosowywać swój produkt do wymogów rynku i klienta.

Z pewnością taki rynek jest bardziej konkurencyjny ale i też stymulujący do działania, co dla przedsiębiorcy „z krwi i kości” jest zaletą.

Ponadto, w miejscach które stanowią centra biznesowe można liczyć na dodatkowe wsparcie w postaci np. ulg podatkowych lub preferencyjnych warunków finansowania (dotacje, kredyty firmowe, venture capital, business angels, etc.)

Co ciekawe, na takim rynku korzystają wszyscy, którym w ogóle udało się przetrwać (o żywotności firmy postaramy się napisać oddzielny artykuł).

Przykład? Zwróćmy chociażby uwagę na Hongkong – jedno z miast tzw. Azjatyckich Tygrysów Gospodarczych. PKB, liczba firm, demografia, urbanistyka – wszystkie wskaźniki w ciągu ostatnich dziesięcioleci wręcz eksplodowały, a wszystko to dzięki optymalnym warunkom dla rozwoju biznesu oraz wzajemnemu oddziaływaniu na siebie firm, które są tam ulokowane.

Przykład Hongkongu jest może zbyt… odległy. Skupy uwagę na Warszawie. Otóż w tym mieście przedsiębiorca może liczyć na (wybrane przykłady):

Słowem, dostęp do szeregu instrumentów i usług, które dla firm z sektora MŚP mogą pełnić funkcję akceleratora, znacznie przyśpieszając ich rozwój.

O lokalizacji biznesu w Twoim Wirtualnym Biurze

Decydując się na któreś z wielu funkcjonujących na rynku e-biur, decydujemy także o tym, że jego adres staje się także adresem naszej firmy.

Twoje Wirtualne Biuro swoją siedzibę ma w samym centrum biznesowym Warszawy (dzielnica Śródmieście). W najbliższym sąsiedztwie istnieje wiele firm, którym lokalizacja z całą pewnością pomogła w zbudowaniu przedsiębiorstwa. Dlatego wybierając Twoje Wirtualne Biuro, wybiera się szereg korzyści wynikających z jego lokalizacji.

Adres który udostępnia Twoje Wirtualne Biuro, oprócz dogodnych warunków do rozwoju, dostępu do pełnej infrastruktury biurowej (sekretariat, sala spotkań) gwarantuje także prestiż w oczach klientów oraz wzmacnia Twoją wiarygodność. Dzięki temu firma dostosowuje się do oczekiwań klientów i wymogów rynku, co ma przełożenie na jej dochody, które są miarą sukcesu.

Gdzie zatem chcesz ulokować swój biznes?